Christus Vivit - Kristus žije

8. 2. 2020

Christus Vivit - Kristus žije

Posynodní apoštolská exhortace. Osobní dopis papeže Františka, kterým oslovuje, povzbuzuje a připomíná důležité pravdy naší víry.

Na základě synody o mládeži, která se konala na podzim 2018, napsal papež František tuto knihu, která je adresovaná mladým lidem a celému Božímu lidu.

Při psaní tohoto dokumentu se papež nechal inspirovat bohatstvím reflexí
a rozhovorů ze synodu o mladých lidech.

Exhortace má 9 kapitol. Začíná tím, co Bible říká o mladých. Rozjímá o Ježíši Kristu – který je stále mlád. Vybízí nás ke stálému „TEĎ“.  Zamýšlí se, co je velkou zvěstí pro všechny mladé lidi. Ukazuje cesty mládí.  Vrací se ke kořenům mládí. Naznačuje pastoraci – neboli cesty, způsoby doprovázení mládeže. Mluví o povolání. A končí duchovním rozlišováním.

slovo exhortace = povzbuzení, pobídnutí synoda = kráčet vedle sebe, pospolu

Hledáš inspiraci a povzbuzení do tvého života? Potřebuješ program pro spolčo? Nevíš, jak s touto exhortací pracovat?
Nabízíme ti materiály a podněty k přemýšlení a povzbuzení, které můžeš použít jak sám, tak také ve společenství, s každým, s kým se setkáš.

Sleduj také náš Facebook Synoda o mládeži nebo instagram @sekcepromladez

Díky za tvůj zájem, zapojení, postoj jít a kráčet novým výzvám.

Pokud máš postřeh, jak tuto exhortaci šířit dál, neváhej nás kontaktovat na: mladez@cirkev.cz

Knihu je možné zakoupit v síti prodejen Karmelitánského knihkupectví, nebo přes e-shop KNA.

(čerp. ze stránek : https://www.cirkev.cz/cs/christus-vivit#)

plakat.png

plakat-2.png