Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj ministrantů ve stolním tenise

16. 12. 2016

Turnaj ministrantů ve stolním tenise

 

zahajeni.....jpg

 

                V sobotu 10.12.2016 se uskutečnil v tělocvičně ZŠ v Dolním Benešově tradiční „Meziděkanátní turnaj ministrantů“ ve stolním tenise. Zúčastnilo se ho celkem 12 hráčů z Hlučína, Hati, Dolního Benešova, Bohuslavic, Kravař a Havířova. Na úvod všechny přivítal ředitel turnaje P.Mgr.Pavel Kuchař a po krátkém proslovu zapálil na adventním věnci 2 svíce. Poté byli ministranti rozděleni do dvou kategorií – 6.-8. třída a 9.třída a starší. V té první soutěžilo 8 účastníků a byli rozlosováni do dvou skupin po čtyřech. Dva nejlepší z každé skupiny postoupili do semifinále a zbývající hráči hráli o 5.-8. místo. Ve finále se podle očekávání střetli dva nejvýše nasazení hráči – Tomáš Ochvat (Hať) a Adam Jarošek (Hlučín). Oba už v minulých létech tento turnaj vyhráli a tak se čekal velký boj. Nakonec lépe zvládl koncovky setů Adam Jarošek a zvítězil 3:1 na sety. V utkání o 3.místo stejným poměrem porazil Matouš Ochvat (Hať) Michaela Weczerka (Kravaře).

                V kategorii 9.třída a starší se hrálo systémem každý s každým a i zde byly k vidění zajímavé a vyrovnané zápasy. V předposledním kole na sebe narazili loňský vítěz této kategorie Vojtěch Pískala (Havířov) a loňský vítěz kategorie 7.-8.třída Antonín Cigán (Bohuslavice). Lepší, neboť zvítězil 3:1, byl Antonín Cigán a tak na konci turnaje mohl z rukou otce Pavla převzít putovní pohár, stejně jako vítěz předchozí kategorie. Třetí skončil Adam Jarošek a čtvrtý Vojtěch Reiský (oba Hlučín).  

                Na závěr nezbývá než poděkovat sponzorům, kteří přispěli finančně na ceny pro všechny účastníky a občerstvení a organizátorům z Římskokatolické farnosti Dolní Benešov (otec Pavel Kuchař a pan Karel Pačka) a CVČ Kravaře (paní Zdeňka Fojtíková a Hubert Weczerek). Myslím, že turnaj se vydařil, všichni si dostatečně zahráli, včetně pánů farářů z Dolního Benešova a Bohuslavic, kteří odehráli mezi sebou speciální zápas. Cenu pro nejmladšího účastníka (1.třída) převzal Jiří Duda z Dolního Benešova.

                                                                                                                                                                                                                                      Hubert Weczerek