Jdi na obsah Jdi na menu
 


POSÍLENÍ MINISTRANTSKÝCH ŘAD

2. 9. 2018

cimg0175.jpg 

Slovo "ministrant" vzniklo z latinského "ministrare". V češtině to znamená sloužit. Sloužit Pánu Ježíši.

 

cimg0105.jpg

 

Výjimečné a sváteční chvíle prožili v neděli 2. září 2018 Jan Dumbrovský a Matěj Krettek, kteří byli během mše svaté přijati mezi ministranty naší farnosti...

Když kněz při mši svaté čte evangelium, půjčuje tím Pánu Ježíši svá ústa, aby sám Pán Ježíš mohl k nám mluvit a když na oltáři proměňuje chléb a víno v tělo a krev Pána Ježíše, půjčuje mu nejen svá ústa, ale i ruce a sebe celého, aby Pán mohl přijít mezi nás.

 

cimg0137.jpg

 

Také ministrant, když ministruje, dává se Pánu Ježíši do služby. Když čte čtení nebo přímluvy, půjčuje Pánu Ježíši svá ústa, aby On k nám mohl mluvit. Když při mši svaté nese svíčky, konvičky, kalich nebo misku s hostiemi, půjčuje Pánu Ježíši své ruce, i sebe samého.

 

cimg0140.jpg

Služba ministrantů není tak jednoduchá jak se na první pohled zdá. Pro toho, kdo chce Bohu sloužit a být v dobré partě to však není nic těžkého. Každý ministrant má při mši sv. svůj specifický úkol. Ten největší je, aby při ní, ale vlastně i v celém svém životě sloužil Ježíši Kristu s radostí a odvahou.

Je dobré, že ani u nás v Dolním Benešově není kněz u oltáře sám, ale má kolem sebe ministranty, kteří mu pomáhají.

Přejeme ministrantům radost a odvahu sloužit Ježíši Kristu.

Děkujeme zvláště těm ministrantům, kteří nemyslí na Boha jenom v neděli a touží být s ním i během týdne. 

​VD

 

cimg0164.jpg

 

​více fotografií zde:


http://www.farnost-dolni-benesov.estranky.cz/fotoalbum/rok-2018/posileni-ministrantskych-rad---2.9.2018/