Ondrášek

5. 12. 2016

Nedělní ráno se přihlásilo chladným počasím, které nikoho nenechalo na pochybách, že zima se skutečně blíží. Ani sv. Martin se tentokrát nenechal zahanbit, poslal poletující sněhové vločky. Náš kostel naplnili věřící, které chladné počasí neodradilo od společné nedělní mše svaté, která byla slavnostní. Slavili jsme krmáš.

Po svátečním nedělním obědě, na kterém si každá hospodyňka dala mimořádně záležet, jsme měli možnost prožít v našem kostele krásné chvíle ve společnosti pěveckého sboru Ondrášek. Sboru, který tvoří mladí lidé ve věku našich dětí a vnoučat. Při jejich nádherném zpěvu jsem si uvědomila jak obrovským darem je lidský hlas. Hlas, který v případě zpěvu sboru Ondrášek pohladil, potěšil, povzbudil a dodal naději. Ke každé písni jsme se dozvěděli kdo je jejím autorem, kde a jak vznikala. Pan sbormistr Josef Zajíček nás seznámil i s historií pěveckého sboru.

Určitě můžu mluvit za všechny zúčastněné, že nedělní odpoledne jsme prožili ve společnosti krásné hudby, zpěvu a úžasných lidí, kteří druhým rozdávají zpěvem i kus sebe.  Děkuji

HK