Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mše svatá za motoristy

6. 5. 2018

Mše svatá za motoristy

moto---1.jpg

V sobotu odpoledne 21.4.2018 se uskutečnila v kostele sv. Martina již tradiční mše svatá za motoristy. Myslím, že mohu použít slovní spojení „již tradiční“, protože se letos konal 3. ročník zahájení „motosezóny“, spojený s žehnáním motoristům a jejich strojům v našem městě.

 Až na pár volných místeček k sezení byl kostel téměř plný. Během celé mše svaté se střídal „humorný“ a vážný tón.

Těsně předtím, než jsme se odebrali na náměstí, projevil pan farář nesmělé přání. Tvrdil, že předloni jej to ani nenapadlo, vloni se neodvážil zeptat, ale letos se už odhodlá. Musím se přiznat, že úplně první věc, která mě napadla (a myslím nejen mě), byla ta, že by se pan farář chtěl zúčastnit jako spolujezdec naší vyjížďky. Čekala jsem otázku, zda by se mohl s někým svézt na motorce… Ale jeho přáním bylo, aby někdo napsal alespoň čtyři holé věty o této mši do Nedělníčku.

Tak třeba příští rok…

                                                                                           P.M.

moto---2.jpg