Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dárek pro Pána Ježíše

3. 12. 2017

cimg9966.jpg

 

Úkol pro 1. týden: Děkovat Bohu i lidem. Děti napíší, za co chtějí Bohu poděkovat a mohou své lístečky vhazovat následující týden v pondělí, čtvrtek na mši s lampičkami nebo v neděli do krabice ve zvonici s nápisem 1. adventní týden.

 

1.  Adventní týden

Úkol:  DĚKOVAT

 

Letos v adventní době budeme připravovat dárek pro Pána Ježíše.

Každý týden děti mohou přinést lístečky s tím, co se jim během týdne podařilo (nebo také nepodařilo – Pán Ježíš nehledí na výsledky, ale na snahu, ochotu).

Lísteček vhodí do krabice, která bude na Štědrý den dárkem pro Pána Ježíše. Tak se bude dárek pro Pána Ježíše postupně zaplňovat zevnitř vhazováním lístečků.

( Dárek mu pak dáme pod stromeček, který děti každý rok zdobí.)

 

V evangeliu první adventní neděle jsme slyšeli Ježíšova slova: „Bděte!“ Znamená to, že máme dobře využívat čas a nemáme ho promarnit, protože čas je vzácný dar. Každý den dostáváme kromě času mnoho dalších darů, za které můžeme děkovat (mohu chodit, jsem zdravý, slyším, mluvím, mohu vykonávat různou činnost, mám kolem sebe lidi, kteří mne mají rádi – za to všechno musím děkovat).