" Copak se jí můžu vzdát? "

28. 2. 2017

" Copak se jí můžu vzdát? "

12650761_10208986253398214_179516645_n.jpg

Je to už více než dva měsíce, co náš pan farář oslavil své padesátiny. Mnohokrát jsme z jeho úst zaslechli větu: " Chci si koupit nové auto."

Většina z nás doufala, že se nejpozději do měsíce od jeho narozenin na dvoře fary objeví krásný nový vůz s prozatímní poznávací značkou za zadním sklem. A ono se furt nic neděje. Bílá Škoda Fabia dál neohroženě brázdí dokonale udržované cesty našeho okresu. Napínat své farníky umí o. Pavel tedy dokonale.
V jednu chvíli už to skoro vypadalo, že se konečně rozhoupal. A to, když se po několik dní protáčely, s patřičným hvízdáním, kola červené MAZDY v zatáčkách mezi Dolním Benešovem a Zábřehem. Jaké zklamání čekalo všechny, kteří se vehementně hrnuli k okénku červeného "žihadla", aby řidiči pogratulovali k velmi dobré volbě.

"Ale copak se jí můžu vzdát? "

Historická hodnota  -  je to téměř sběratelský kus.
Estetická hodnota  -  bílá barva (která vynikne pouze ráno, když celou noc lije jako z konve a ona náhodou nestojí schovaná pod pergolou).
Dynamičnost  -  umí ze sebe stále vymáčknout i 120 km/h a klidně předjet i BMW (jehož řidič jede nižší rychlostí, než je povolena zákonem).
Vybavení  -  rádio, které sice nehraje, ale pozor - svítí.
Emocionální hodnota  -  nelze vyčíslit.

Takže to vypadá, že s gratulací k novému autu si ještě dost dlouho počkáme.

A jakže si náš pan farář vybírá svůj nový vůz?

cimg9166.jpg

cimg9163-2.jpg